Nový začátek

22. září 2013 v 21:20 | ::M.Amar:: |  Těhotný deník
Možná bych o tom ještě neměla psát, možná bych se měla držet nepsaného pravidla, že se o těhotenství v prvním trimestru nemluví. Ale kašlu na to. Co se má stát, se stane....

U mě v břiše někdo bydlí. Nebydlí tam moc dlouho. Podle doktorských počtů šest týdnů, podle normálních počtů týdny čtyři.
Překvapení to není, prostě jsme to nechali osudu a ani ne do dvou měsíců už to bylo. Přišla jsem na to vlastně skoro náhodou. Přesně 11. září. Seděla jsem odpoledne doma a napadlo mě, že si udělám těhotenský test. Trochu jsem tušila, protože mě hrozně bolela prsa už asi 14 dní. Když se ovšem na testu po chvíli začala objevovat druhá růžová čárka, stála jsem v koupelně a nevěděla, co si mám vlastně myslet, co cítit.... Byla jsem dost překvapená. Vůbec nevím, jestli příjemně nebo nepříjemně, byly to takové dost smíšené pocity. Ten den jsem šla do práce na noční a test si vzala s sebou, abych ho mohla ukázat budoucímu otci. Když jsem ho ukazovala se slovy: "Jsem asi těhotná...." brečela jsem. Ne štěstím, ale ohromným zaskočením. Ačkoliv jsem si to moc přála, když to přišlo, vůbec mi to nešlo na rozum. Zvláštní pocit.

Jiřík to vzal bezvadně a pak se šel opít. Smějící se Já jsem tomu pořád nějak odmítala věřit a pořád si říkala, že ještě můžu dostat menstruaci a všechno bude jinak třeba (protože jsem test dělala dost s předstihem). Leč ta nepřišla. Udělala jsem si tedy druhý test a na něm obrovská dálnice. V tu chvíli jsem si řekla, že to asi bude pravda a objednala se na gynekologii.
Jdu tam teď ve středu a dozvím se, jestli testy nelžou (každopadně moje bolavá prsa asi nelžou) a jak je ve skutečnosti malý strunatec velký. (Jo, říkáme mu strunatec, je to možná nemateřský a ohavný pojmenování malýho tvorečka, ale prostě mi to nějak přišlo vhodný, když to vlastně strunatec je).

Moje pocity po pár dnech dostaly jiný rozměr. Mám radost a doufám, že všechno půjde tak, jak má a nenastanou nějaké komplikace nebo tak. Prostě to, co si asi přeje každá budoucí máma.
Cítím se dobře, naprosto v klidu. Začíná úplně nová epocha našich dvou životů.
Budeme máma a táta.
 


Komentáře

1 Desperádo | E-mail | Web | 22. září 2013 v 22:22 | Reagovat

Krásný pozitivní začátek. fandím :)))

2 ostrovanka | 28. září 2013 v 16:12 | Reagovat

hezky!! maly namornicek na ceste. hodne stesti!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama