Fazole ve 40. týdnu aneb Poslední těhotenské zápisky.... doufám

23. května 2014 v 20:38 | :: M.Amar :: |  Těhotný deník
Jsme už kompletně nachystaní na příchod nového živočicha do naší domácnosti. Ze všech možných domácích mazlíčků jsme si vybrali lidské mládě.
Lidské mládě je na chov trochu náročnější než kupříkladu kočka, oproti kočce má však tu výhodu, že náš byt nebude zaneřáděn všudypřítomými chlupy a nemožně zapáchajícími výkaly, jelikož výkaly lidského mládětě mají jiné aroma, trochu snesitelnější.
O chovu lidských mláďat v lidských příbytcích bylo (a jistě i bude) napsáno mnoho odborných publikací. V těch se můžete dočíst o jeho vývoji od spojení dvou podivných gamet, přes zygotu, embryo až po finální podobu, kdy se už neliší od člověka. Snad až na velikost organismu. Další informace, které tato literatura přináší se příliš neliší od těch ostatních - tedy jak například chovat křečka, morče, psa a podobně. Důležitá je potrava, přepravka a příbytek, ve kterém budete lidské mládě chovat. Nicméně počítejte s tím, že potřeby pro lidské mládě jsou výrazně dražší než třeba pro křečka. Výdaje by se možná daly srovnat s chovem šlechtěných psů.

Jelikož však lidské mládě ztrácí srst již v prenatálním vývoji, je třeba také počítat s náklady na ošacení. Při venčení by se totiž mohlo nachladit, v zimních měsících dokonce zmrznout. Ano, čtete dobře, lidské mládě se také venčí. Frekvence záleží na chovateli, je však vhodné, chodit alespoň jednou denně, aby se mládě nadechlo čerstvého vzduchu. Pro toto venčení je vhodné mít přepravku, dnes jsou k sehnání přepravky s kolečky, kdy se chovatel nemusí tahat s váhou lidského mladěte a pouze ho vozí. Pokud budete zaneprázdněni a nestihnete mládě vyvenčit, stačí ho v přepravce dát na balkon nebo zahradu. Při venčení starších, neposedných mláďat, kteá jsou již schopna sama chodit, je možné použít vodítko, jako například u psů. Vodítko je velmi vhodné také pokud máte více mláďat najednou. Nehrozí tak nebezpečí, že se rozutečou. Když je navíc přivážete ke kůlu před obchodem, v klidu nakoupíte bez zbytečných bonbonů navíc a k tomu víte, že mláďata před obchodem nikam neutečou.

U lidského mláděte je však jedna věc, kterou byste jako budoucí chovatelé měli vědět. Při venčení nechodí vykonávat svou potřebu. Když je mládě velmi malé, je třeba mu dávat plenu, podobně jako je tomu u šimpanzů. Mládě totiž neví, kdy (kde) je vhodné vykonávat potřebu a kdy (kde) ne. To ho musíte naučit až v pozdějším věku.

Co se týká stravy: Přibližně do půl roku svého života mládě pije zcela výlučně mléko. Ne však kravské, ani ovčí či kozí, ale takzvaně "mateřské". Pokud nemáte přístup k tomuto mléku (je produkováno pouze některými samicemi), je možno zakoupit umělé náhražky, které nejsou vůbec závadné, tudíž je bez obav můžete mláděti podávat. Jedinou nevýhodou je jejich vyšší cena než jaká je u mateřského mléka. Pokud tedy máte možnost mít doma samici s mateřským mlékem, vyjde to bezesporu levněji (ovšem i to je sporné, jelikož dospělá samice je často marnivá a krom potravy vyžaduje i další hmotné statky - kabelky, boty, parfémy apod., nemluvě o tom, že vám zřejmě často bude do života mluvit. Proto je třeba dobře zvážit, zda se nakonec nevyplatí investovat do umělé výživy.)
Po půl roce je možno stravu obohatit o různé zeleninové kaše či ovocná pyré. Mláděti teprve začínají růst zuby, tudíž pevná strava není moc vhodná (mohlo by se zadusit). Kaše i pyré snadno připravíte doma, ale na trhu existují i již hotové, avšak ty moc nedoporučuji. Později, po vyvinutí chrupu je možno přejít na pevnou stravu. Čím budete mládě krmit už pak již zcela závisí na vás.

Chov lidského mláděte tedy není nijak jednoduchý, ovšem odměnou vám budou jeho každodenní pokroky v poznávání světa a sebe sama. A až se na vás poprvé usměje, či promluví (lidské mládě je schopno řeči), celý svět za to bude stát.... A všechny strasti při jeho chovu budou zapomenuty.

Naše mládě s námi bude již co nevidět. Máme ho zamluvené v místní porodnici. Jsme (všichni!) už moc zvědaví, jak bude vypadat a jakou genetickou informaci zdědí po svých rodičích (což je vražedná kombinace, jak jsem měla možnost je poznat).

Přeji i všem ostatním hodně úspěchů při chovu těchto zvláštních živočichů!
 


Komentáře

1 ostrovanka | 28. května 2014 v 12:28 | Reagovat

tak mozna uz je rozarka na svete?? preju vam, at jste zdravi a at si to s miminkem uzivate a ono s vami!!

2 Iveta Brázdová | Web | 29. května 2014 v 9:38 | Reagovat

Člověk je zvláštní tvor na zemi a jako takový neměl by zůstat jen živočichem, ale žít k obrazu Božímu o mnoho více než zvěř a rostliny , tak nevím proč dítě má býti jen mládětem živočišným a nikoli novorozenětem , tedy mládětem člověčím , nikoli zvířecím , vždyť tělo je pouze obal , ale v je chrámem lidské duše a ta přece žije a tu je třeba hýčkat, ji v člověku probudit , aby nebyl jen pudem hnaným tvorem , divokým zvířetem vprostřed divné přírody zvané svět , přeji krásné mateřství a zdravé dítě , co má se k světu a nechápu , proč na mém blogu kytek má tento blog reklamu... taky mám 4 děti... přeji vše nejlepší do života ! Iveta Brázdová

3 M.Amar | 29. května 2014 v 13:06 | Reagovat

[2]:
Dobrý den, opravdu netuším, proč má můj blog reklamu na tom Vašem, já na tom podíl nenesu, myslím, že o tom rozhoduje doména blog.cz

A co se týče článku, tak je myšlen s velkou nadsázkou, ale chápu, že po přečtení pouze tohoto příspěvku, je těžké to poznat.
Kdybych dítě brala pouze jako "živočišný druh" a ne jako celkovou osobnost, zřejmě bych ani dítě nechtěla. Tak prosím, nesuďtě jen na základě jednoho příspěvku... realita je trochu jiná a věřte mi, že jsem vděčná Bohu za to, že mi ten dar - mít vlastní dítě celkem bez potíží - dopřál.

Vše nejlepší i Vám!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama