Červenec 2015

Poslední léto

16. července 2015 v 13:10 | :: M.Amar ::
Nevím, jestli to vůbec ještě někdo čte, ale za poslední dva měsíce se událo pár věcí, které by možná stály za zápis v deníku.

Já jsem celkem úspěšně zakončila první ročník boje ve škole. Kromě jednoho předmětu, který musím opakovat, ale co se dá dělat. Zkoušky, kterých jsem se nejvíc bála jsou zdárně (a dle mého velmi úspěšně) za mnou. Teď v červenci chodím každý den do nemocnice na praxi. Mám za sebou čtrnáct dní na oddělení lékařské mikrobiologie a ještě mě čekají dva týdny na patologii - histologii.
Takže momentálně jezdím každý den trasu Krumlov -- ČB, ale dlouho už nebudu muset. Příští týden se totiž stěhujeme. Nebylo to vůbec v plánu, ovšem Jiřík dostal nabídku pracovat v jiném hotelu a přijal ji. Tudíž od příštího týdne budeme bydlet v jiném podzámčí - na Hluboké kousek od ČB. Chtěli jsme do ČB, ale nakonec jsme narazili na docela bezva byt za dobrý peníz právě přímo v místě budoucího Jiříkova pracoviště. Těšíme se oba, i přesto, že jsme měli v plánu v Krumlově zůstat. Ovšem v závěru je mnohem praktičtější bydlet blízko ČB. Jiřík by musel denodenně dojíždět a já jezdím do ČB poměrně často (několikrát týdně i mimo praxi), takže to bude fajn.

Na Hlubokou vede cyklistická stezka z ČB, kde se dá jezdit na bruslích, ale i jít pěšky nebo s kočárem. Naproti domu máme rybník, který když se obejde, dojde se do ZOO, tam se Rosárce bude velmi líbit. Miluje zvířátka. A já se snad dokopu k tomu, abych kolem rybníka chodila/běhala alespoň třikrát týdně.
Je tam taky lanový park a golfové hřiště (které zřejmě nevyužijeme, ale kdoví, že jo). V neposlední řadě samozřejmě zámek s velikánským anglickým parkem.
Letos je to tedy naposledy, co si užíváme léto v Krumlově. Vlastně už jen pár posledních dní. Lhala bych, kdybych řekla, že mi nebude trochu smutno. Ovšem zajet sem můžu vždycky.

A Rosárka? Ta udělala ve svém vývoji neskutečný pokrok. Do svým prvních narozenin se jen plazila, ani neseděla, nic. Ovšem za měsíc a půl dohnala úplně všechno. Sama ještě nechodí, ale kolem nábytku už pochoduje statečně. Všechno opakuje a má moc ráda hudbu. Já jí zpívám a už i poprvé hrála na zobcovou flétnu (teda jenom do ní fouká, to je jasný, žádné tóny neumí). U Jiříkovy mamky i "hraje" na klavír a moc se jí to líbí. Je s ní čím dál tím větší zábava.

Až se přestěhujeme plánujeme taky nějaké výlety po vlastech českých, abychom si to léto užili společně, protože do teď na to nebyl čas. Snad to vyjde.

Krásné léto!!