Říjen 2015

Podzim

16. října 2015 v 21:31 | ::M.Amar::
Léto je asi definitivně fuč a moje články se smrskly na sezónní záležitost. Takže příští článek se zřejmě bude jmenovat zima. Smějící se

My jsme se v létě úspěšně přestěhovali a já si v červenci splnila praxi v nemocnici. Praxe byla docela fajn, hlavně na mikrobiologii se mi líbilo, na histologii už tolik ne. Tam na mě doléhala trochu deprese. Byli jsme jak v laboratoři biopsie, tak i nekropsie. V bioptické laboratoři je to až příliš často orgán (nebo kus orgánu) s nádorem a přiznám se, že jsem to docela špatně nesla, protože to bylo každý den spousta případů. Ale kromě toho samozřejmě pihy, placenty a obsahy dutiny děložní - potraty. No a nekroptická laboratoř, tam už není nic moc co zkazit. Tou dobou, kdy jsem tam byla jsem fakt dost přemýšlela o smrti a ono asi ani nejde na to nemyslet, když se histologie nachází patro nad pitevnami a když se kolem vás válí žádanky na převoz z jiných oddělení, důvod - exitus.
Za to praxe na mikrobiologii byla moc fajn. Laboratoře mikrobiologie jsou mnohem modernější než histologie (která je součástí pavilonu patologie a ten fakt vypadá jak z filmu - všude zelený kachličky). Mikrobiologie je spojená s parazitologií, virologií a taky s laboratoří TBC. Všude jsme se spolužačkami byly. Nejvíc se mi líbilo na virologii. To bylo velmi zajímavé a paní doktorka o virech poutavě vyprávěla a ukazovala nám je. A laboratoř TBC je za zavřenými dveřmi a vlastně tam nikdo (kromě službu konající laborantky) nechodí. Pro vstup je třeba nasadit roušku i ochranný oblek.

V srpnu mi začaly prázdniny, takže jsme si je užívali společně s Rosárkou a Jiříkem (i když ten byl často v práci, holt sezóna). Byla jsem se i rekreovat v Chorvatsku a s Káťou jsme byly na odpočinkovém víkendu v Resortu Svatá Kateřina, kde to bylo naprosto úžasný a skvělý a určitě tam ještě někdy pojedeme. Je to hotel uprostřed lesa, autem se tam nesmí, takže je tam totální klid. Je to klasický hotel s wellnes službami, ale prostředí je skvělý a místo bazénu mají venkovní rybník s lekníny a na nich sedí žáby. Jsou tam také stáje s koňmi. Tam se Káťa chtěla moc podívat, tak jsme šly, ale já mám z koní obří respekt, takže když nám slečna otevřela stáj a "Jen si ho pohlaďte," tak mě málem trefilo. Ovšem pan kůň byl velmi miloučký a u drbání málem blahem usnul.

Byl to úžasný relax, který mi chybí. Protože jsem nechodila do školy, dost věcí jsem si utřídila v hlavě. A mezi ně právě patří i odpočinek. Prostě občas vypnout, lehnout si do vany a jen tak ležet.
A taky....
Víc číst.
Zase šít (a na to mám už našlápnuto!).
Vyrábět a kreslit.
Poslední dobou jsem všechny tyhle činnosti opomínala. Taky jsme si s Jiříkem řekli, že tak jednou za měsíc budeme chodit někam spolu sami bez Rósy. Na večeři, do kina, do divadla, na výstavu atakdál. Člověk by si měl dělat i radost, ne jen plnit povinnosti v práci/ve škole.

Kromě toho začínám myslet na Vánoce a vytvořila jsem seznam dárků pro celou rodinu. Letos to totiž budou spešl Vánoce s "hendmejd" dárkama! Domácí mejdlíčka, likéry, šály, hrnečky a dobrůtky. Všechno vyrobím sama! Už se na to moc těším a taky se hlavně těším na ty reakce. Snad se dárky budou líbit.

Přeji hezké podzimní dny!