Podzim

16. října 2015 v 21:31 | ::M.Amar::
Léto je asi definitivně fuč a moje články se smrskly na sezónní záležitost. Takže příští článek se zřejmě bude jmenovat zima. Smějící se

My jsme se v létě úspěšně přestěhovali a já si v červenci splnila praxi v nemocnici. Praxe byla docela fajn, hlavně na mikrobiologii se mi líbilo, na histologii už tolik ne. Tam na mě doléhala trochu deprese. Byli jsme jak v laboratoři biopsie, tak i nekropsie. V bioptické laboratoři je to až příliš často orgán (nebo kus orgánu) s nádorem a přiznám se, že jsem to docela špatně nesla, protože to bylo každý den spousta případů. Ale kromě toho samozřejmě pihy, placenty a obsahy dutiny děložní - potraty. No a nekroptická laboratoř, tam už není nic moc co zkazit. Tou dobou, kdy jsem tam byla jsem fakt dost přemýšlela o smrti a ono asi ani nejde na to nemyslet, když se histologie nachází patro nad pitevnami a když se kolem vás válí žádanky na převoz z jiných oddělení, důvod - exitus.
Za to praxe na mikrobiologii byla moc fajn. Laboratoře mikrobiologie jsou mnohem modernější než histologie (která je součástí pavilonu patologie a ten fakt vypadá jak z filmu - všude zelený kachličky). Mikrobiologie je spojená s parazitologií, virologií a taky s laboratoří TBC. Všude jsme se spolužačkami byly. Nejvíc se mi líbilo na virologii. To bylo velmi zajímavé a paní doktorka o virech poutavě vyprávěla a ukazovala nám je. A laboratoř TBC je za zavřenými dveřmi a vlastně tam nikdo (kromě službu konající laborantky) nechodí. Pro vstup je třeba nasadit roušku i ochranný oblek.

V srpnu mi začaly prázdniny, takže jsme si je užívali společně s Rosárkou a Jiříkem (i když ten byl často v práci, holt sezóna). Byla jsem se i rekreovat v Chorvatsku a s Káťou jsme byly na odpočinkovém víkendu v Resortu Svatá Kateřina, kde to bylo naprosto úžasný a skvělý a určitě tam ještě někdy pojedeme. Je to hotel uprostřed lesa, autem se tam nesmí, takže je tam totální klid. Je to klasický hotel s wellnes službami, ale prostředí je skvělý a místo bazénu mají venkovní rybník s lekníny a na nich sedí žáby. Jsou tam také stáje s koňmi. Tam se Káťa chtěla moc podívat, tak jsme šly, ale já mám z koní obří respekt, takže když nám slečna otevřela stáj a "Jen si ho pohlaďte," tak mě málem trefilo. Ovšem pan kůň byl velmi miloučký a u drbání málem blahem usnul.

Byl to úžasný relax, který mi chybí. Protože jsem nechodila do školy, dost věcí jsem si utřídila v hlavě. A mezi ně právě patří i odpočinek. Prostě občas vypnout, lehnout si do vany a jen tak ležet.
A taky....
Víc číst.
Zase šít (a na to mám už našlápnuto!).
Vyrábět a kreslit.
Poslední dobou jsem všechny tyhle činnosti opomínala. Taky jsme si s Jiříkem řekli, že tak jednou za měsíc budeme chodit někam spolu sami bez Rósy. Na večeři, do kina, do divadla, na výstavu atakdál. Člověk by si měl dělat i radost, ne jen plnit povinnosti v práci/ve škole.

Kromě toho začínám myslet na Vánoce a vytvořila jsem seznam dárků pro celou rodinu. Letos to totiž budou spešl Vánoce s "hendmejd" dárkama! Domácí mejdlíčka, likéry, šály, hrnečky a dobrůtky. Všechno vyrobím sama! Už se na to moc těším a taky se hlavně těším na ty reakce. Snad se dárky budou líbit.

Přeji hezké podzimní dny!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama